دوشنبه, 01 مرداد 1397
از سوی صندوق رفاه دانشجویان؛تقویم زمانی و مبالغ وام‌های دانشجویی اعلام شدصندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقویم زمانی پرداخت تسهیلات رفاهی در سال تحصیلی 97-96 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در بخشنامه صندوق رفاه فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه آن براساس آخرین مصوبات هیات امنای صندوق نیز ابلاغ شده است و از همه دانشگاه‌ها خواسته شده برای تسریع در امور پرداخت با رعایت بازه زمانی تعیین‌شده برای ثبت اطلاعات متقاضیان، نسبت به ارسال اطلاعات پس از تایید لیست‌ها توسط معاونت دانشجویی دانشگاه اقدام کنند.

بر اساس این بخشنامه وام ویژه دکتری (تحصیلی، ضروری) صرفا به دانشجویان دوره دکتری روزانه، غیرشاغل و غیربورسیه دانشگاه‌های دولتی داده می‌شود.

وام عتبات به تمام دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) پرداخت می شود و مبلغ آن برای دانشجویان مجرد 1 میلیون و دانشجویان متاهل 1.5 میلیون تومان است.

پرداخت وام ازدواج علاوه بر دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی به دانشجویان نوبت دوم فرزندان شهید و جانبازان بالای 50 درثد و آزادگان دانشگاه‌های دولتی که در حین تحصیل تاهل اختیار کنند نیز بلامانع است. دانشجویان متاهل مقطع کارشناسی در صورت کسب معدل حداقل 16 و دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در صورت کسب معدل کل حداقل 17.5، تا سقف 1.5برابر سقف مصوب، از وام ودیعه مسکن متاهلی بهره‌مند می‌شود اما پرداخت وام ودیعه مسکن به دانشجویانی که در نیمسال قبل از تقاضای وام، مشروط بوده‌اند، امکان‌پذیر نخواهد بود.

تقویم زمانی تقاضای وام‌های دانشجویی:

ردیف

نوع وام

تاریخ ثبت تقاضای وام

تاریخ بسته‌شدن سامانه

1

وام ویژه دکتری (جامانده‌های سه ماهه بهار و تابستان در سال 96)

1 مهر 96

12 مهر 96

2

وام تحصیلی

15 مهر 96

24 آبان 96

3

وام شهریه

15 مهر 96

24 آبان 96

4

سایر وام‌ها و وام ویژه دکتری

1 مهر 96

تا تاریخ 20 هر ماه

5

وام بنیاد علوی

15 مهر 96

24 آبان 96

 

مبالغ وام‌های تحصیلی برای سال 97-96: