دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

دیگر نگویید «من سیاسی نیستم»

متاسفانه اکثریت مردم و جوانان کشور ما امروز با گفتن جمله ی «من سیاسی نیستم» خود را از این بحث ها جدا می کنند. اکثر ما یادمان رفته است که «سیاست ما عین دیانت ماست» و به دلیل همین فراموشی گاهی اوقات که باید از حق دفاع کنیم، خود را کنار می کشیم و منفعلانه فقط نگاه می کنیم.

خبرنامه دانشجویان ایران: همیشه فرصت برای کتابخوانی هست اما تعطیلات نوروز می‌تواند بهانه خوبی برای شروع یک مطالعه دلچسب باشد؛ مطالعه‌ای با طعم‌های مختلف که می‌تواند نقش بسزایی در فایده ایام تعطیل باشد.

«کتابخانه دانشجویان ایران»؛ ضمن آرزوی سالی خوش، قصد دارد با معرفی 13 کتاب در ایام نوروز، چند سی سی از هر کدام آنها را به مخاطبین گرامی بچشاند.

بر همین اساس در پنجمین معرفی کتاب نوروز 95، به معرفی کتاب «روش تحلیل سیاسی» می‌پردازیم:

اکثریت ما این را از زبان رهبر انقلاب شنیده ایم که نقطه ضعف غالب مردم مومن در زمان حکومت امیرالمومنین(ع) "تحلیل سیاسی" ضعیف بود. همان مشکلی که بعد ها باعث تنها ماندن امام حسن(ع) و شهادت مظلومانه سیدالشهدا(ع) شد. همان مشکلی که امروز هم وجود دارد.

متاسفانه اکثریت مردم و جوانان کشور ما امروز با گفتن جمله ی «من سیاسی نیستم» خود را از این بحث ها جدا می کنند.

اکثر ما یادمان رفته است که «سیاست ما عین دیانت ماست» و به دلیل همین فراموشی گاهی اوقات که باید از حق دفاع کنیم، خود را کنار می کشیم و منفعلانه فقط نگاه می کنیم.

شاید "روش تحلیل سیاسی" علاجی بر این درد جامعه ی مسلمان و انقلابی باشد. کتابی کم حجم که نکات رهبر انقلاب دراین باره را به شکلی طبقه بندی شده و کوتاه ولی موثر در اختیار ما می گذارد.

کلام آخر این که، اگر شما هم مثل من گاهی اوقات به دلیل ترس از هجمه دیگران می گویید «من سیاسی نیستم» مطالعه ی "روش تحلیل سیاسی" از نان شب هم برای شما واجب تر است، شک نکنید!

چند سی سی از متن کتاب:
انقلابی باید بصیر باشد، باید بینا باشد، باید پیچیدگی های شرایط زمانه را درک کند. مسیله این جور ساده نیست که یکی را رد کنیم، یکی را اثبات کنیم، یکی را قبول کنیم، این جوری نمی شود.

باید دقیق باشید، باید شور انقلابی را حفظ کنید، باید با مشکلات هم بسازید، باید از طعن و دق دیگران هم روگردان نشوید، اما باید خامی هم نکنید، مراقب باشید. مایوس نشوید و در صحنه بمانید.