پنج شنبه, 22 آذر 1397
نهادهاي جاسوسي بيگانه در پوشش سمن‌ها و مؤسسات خيريه و با كمك پياده‌نظام‌ها و بهائي‌هاي داخلي در حال آموزش‌و‌پرورش كودكان ايراني هستند
شيرين زارعپور

شايد آن روزي كه چند شهر ايران عنوان «شهرهاي آموزش‌پذير» دنيا را از يونسكو كسب كردند و سپس در فاصله كوتاهي استان مركزي به‌عنوان طرح پايلوت اجراي آموزش انتخاب شد و 18 مدرسه از سيستم مديريتي آموزش‌و‌پرورش براي عملياتي كردن طرح جدا شدند، كسي باورش نمي‌شد كه شبكه نفوذ، اين‌بار تارهاي عنكبوتي خود را با عناوين زيباي حمايت و ياري كودكان در استان مركزي و در فاز بعدی در سراسر ایران پهن كرده باشد.
قصه از آنجايي شروع شد كه پروژه شبكه‌سازي اجتماعي در قالب سمن‌ها از ابتداي دهه 80 با همكاري فرامؤسسه‌هايي مانند «همياران» و «كنشگران داوطلب» و با مديريت نمازي‌ها شكل گرفت. نمازي‌ها دراين زمينه ارتباط گسترده با سازمان «كودكان را نجات دهيم» وابسته به وزارت دفاع انگليس، پروژه تحديد نسل و كاهش جمعيت با موفقيت پشت سر گذراند و از اصلي‌ترين طراحان و زمينه‌سازان انقلاب مخملي سال 88 بود كه در بحبوحه فتنه از كشور گريخت، اما وارد محيط آموزشي شده و ابتدا مهندسي جوامع محلي را به عهده گرفتند. سمن‌ها شناسايي دقيق شدند و با طراحي سازمان ملل تحت پوشش «دفتر عمران سازمان ملل» undp پروژه تغيير حاكميت در ايران، مسير تازه‌اي را آغاز كرد. همانجا بود كه شبكه‌ ياري- بخوانيد شبكه نفوذ- با همكاري ضمنی بهزيستي، وزارت كار، وزارت آموزش‌و‌پرورش و چند سمن حوزه كودك با حمايت و هدايت كنشگران داوطلب جذب شده، در سال 82 شروع به كار كرد و پس از دستگيري نمازي‌ها و چند نفر از كنشگران، شبكه ياري كارش را در قالب سمن‌ها و مؤسسات هموار كرد. فعاليت پنهاني و بدون مجوز اين شبكه از سال 84 تا 92 ادامه يافت و در سال 92 تحت عنوان «گروه تلاشگران ياري همدل» با همكاري بهائيان ادامه يافت تا ثمرش را شاهد باشد. پس از اجرايي شدن پنهاني سند 2030، اين تشكيلات وارد فاز تازه‌اي شد. آموزش جنسيتي تحت عنوان تربيت جنسي با تمركز بر كودكان و با روش ديكته شده يونسكو يعني روش مونته‌سوري كه در آن خدا مرده است.

كار كليد خورد!

اول آذر 95، ستاد فامسا (ستاد فرهنگي و اجتماعي مديريت و ساماندهي آسيب‌هاي اجتماعي) با حضور نهادهاي دولتي و با محوريت دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري تشكيل مي‌شود و تنها مجموعه مردمي حاضر در جلسه سمني به نام سيكا است: سراي ياري كودكان اميد.

بازوهاي طرح نفوذ در شبكه ياري

يكي از ليدرهاي اصلي اين جريان،«ن.س» است؛ تبعه ايراني- امريكايي و دانشجوي دانشگاه كرنل امريكا، عضو طرح نفوذ و جاسوسي آموزشي فولبرايت، مستندساز و فعال بين‌المللي كه رزومه‌اش را مي‌توان در سايت لينكدين واتنوسين مشاهده كرد.
محمد‌شريفي هم با مدرك مهندسي مواد از دانشگاه شريف، دبير سابق كانون ياريگران دانشگاه شريف، مبلغ فرقه انحرافي دراويش گنابادي، از ليدرهاي اغتشاشات اخير دراويش و از فعالان اين حوزه كه علاوه بر حضور در سيكا، مسئوليت كار اجتماعي انجمن ياري از كودكان در معرض خطر، عضو شوراي سياستگذاري كانون كودكان كار (كوشا) را در كارنامه خود دارد از ديگر اعضاي اين طرح نفوذ است. در صفحه توييتر وي ابراز علاقه به دراويش گنابادي كاملاً مشهود است. شریفی همچنین در نشستي كه گزارش مبسوط آن در سايت حمايت از حقوق كودكان موجود است، از جداسازي جنسيتي كودكان در مدارس اظهار نگراني كرده است. ارتباطات نزديكي بين شريفي و اعضاي سيكا وجود دارد.
از افراد ديگري كه رابطه بسيار نزديكي با سيكا دارند، سام بوربور است كه تمسخر جبهه مقاومت و مدافعان حرم، انگاره‌سازي عليه حجاب و تمسخر اسطوره‌هايي چون شهيد‌فهميده در نشريه داخلي جمعيت دفاع، نمونه‌هايي از اهانت‌هاي اوست. وي در نشريه داخلي سيكا قلم مي‌زند و بارها به اراك و سيكا رفت و آمد داشته است. بوربور بنا به گفته خودش، ديده‌بان حقوق كودك است و ارتباط زيادي با سازمان ملل و مجامع جهاني دارد.
از ديگر رابطان غير‌مستقيم سيكا، افشين حيرتيان، عضو بهائي جمعيت دفاع تهران بوده و بنا به اظهارات اعضاي سيكا در كانال و هم در نشريه داخليشان، سيكا ارتباط نزديكي با جمعيت دفاع داشته و حتي مدل آموزشي آن بر طبق مدل آموزشي جمعيت دفاع است؛ به‌طوري‌كه «عمو خياط»، پدر معنوي جمعيت دفاع به بچه‌هاي سيكا آموزش مي‌دهد.
«س.ر» ، مدرس بهائي مجموعه هم كه عكس‌هاي ضد‌اخلاقي او به راحتي در دسترس است، از ديگر اعضاي اين شبكه نفوذ است.

مؤسسات عضو شبكه ياري

شبكه ياري به تأسي از جمعيت امام علي (ع) شروع به كار كرد. البته وقتي جريان رسانه‌اي پشت پرده آن را افشا كرد، حسين اكبري، مدير سيكا بر ضد انتشاردهندگان خبر به دفاع از جمعيت پرداخت. وي همزمان با مؤسسات كانون ياري كودكان در معرض خطر، خانه مهر كودكان، خيريه حامي يار مهر ماندگار، شكوفايي استعدادهاي كودكان، انجمن حمايت از حقوق كودكان، حامي، كوشا، جمعيت دفاع و مؤسسه پژوهشي تاريخ ادبيات كودكان، بنياد كودك ارتباط دارد و جالب اينجاست كه با وجود حجم زياد مؤسسات دلسوز كودكان و به‌خصوص كودكان كار، هر روز به تعداد آنها افزوده مي‌شود و هيچ كار قابل‌توجهي هم برايشان صورت نمي‌گيرد.
معماي اين نفوذ را مي‌توان اينگونه حل كرد؛این که بدانيم مؤسسات نامبرده هيچ برنامه‌اي براي ياري كودكان ندارند مگر:
سوء‌استفاده‌هاي گسترده مالي و بهره‌برداري شخصي از كودكان كار، تلاش براي گسترش معضلات كودكان كار و نگاه سرمايه‌اي براي بهره‌برداري، همراهي با برخي فرقه‌هاي ضاله و شست‌وشوي مغزي كودكان،‌ تدريس آموزه‌هاي غير‌ديني، كمونيستي و مونته‌سوري به كودكان بر اساس كتاب «لك لكي در كار نيست» در مدارس و مهد‌كودك‌ها، تدريس تربيت جنسي و مبارزه با خشونت خانگي توسط مربي‌هاي بهائي.
نهادهاي نظارتي كجا هستند؟!
خيريه‌هاي وابسته به سازمان‌هاي جاسوسي كه از نيروهاي هم فكر و تربيت شده خودشان براي پيشبرد اهداف مدنظر در داخل كشور بهره‌مند مي‌شوند، يكي از جدي‌ترين مباحثشان، پروژه انتقال حق‌الزحمه جاسوسي از طريق خيريه و در پوشش آموزش است. نفوذ مشكوك اين سمن‌ها در ساختارهاي دولتي و حاكميتي از آسيب‌هايي است كه دقت‌نظر و هوشياري مسئولان را مي‌طلبد. حذف دين و انقلاب و آموزش جنسي كودكان، دغدغه يك شكل پياده‌نظام سلطه است كه توسط همياران و شبكه ياري در سمن‌ها در حال اجرا شدن است.